Atnis – Akademia Tenisa Niewidomych i Słabowidzących

Blind tenis (tenis ziemny dla niewidomych i słabowidzących) – dyscyplina od dawna uprawiana za granicą (w takich krajach jak Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, a nawet Australia, czy Singapur).

W Polsce znana od czterech lat. Jej twórcą jest niewidomy Japończyk Miyoshi Takei. Zasady są tu podobne jak w tenisie ziemnym, do gry używa się specjalnej, produkowanej w Japonii udźwiękowionej piłki, która jest nieco większa i bardziej miękka od typowej piłki tenisowej. Podczas gry można ją odbić od ziemi trzy, dwa lub jeden raz – w zależności od stopnia niewidzenia tenisisty. Blind tenis wpływa na ogólny rozwój kondycji, pomaga przełamywać lęk przestrzeni, ale również trenuje umiejętność koncentracji na otaczającym nas świecie, na identyfikowaniu dźwięków, orientacji w terenie, itp.

Zapraszamy na stronę fundacji oraz na profil na Facebooku.

ATNIS akademia tenisa Niewidomych i słabowidzących

Atnis -Akademia Tenisa Niewidomych i Słabowidzących realizowała z nami kampanię w 2020 i 2021 r.

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Logo Fundacji Kulawa Warszawa, Decathlon, Warexpo, Warszawska Kranówka, Four Kings, Legia Warszawa, IKS AWF Warszawa, ATNIS Akademia tenisa niewidomych i słabowidzących, iks konstancin