Four Kings Warszawa

Klub sportowy działający w Stowarzyszeniu to jeden z najstarszych, największy i najbardziej utytułowany klub rugby w Polsce. Jest on bliźniaczym odzwierciedleniem oraz kontynuacją drużyny „FOUR KINGS”, która powstała w 1998 roku i działała pod patronatem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Nazwa drużyny wzięła się z gry karcianej, a polskie tłumaczenie idealnie do nas pasuje, gdyż warszawscy królowie od lat rządzą na rugbowych parkietach.  W chwili obecnej Klub liczy 16 zawodników, w tym troje byłych reprezentantów Polski – uczestników ME’2009, 2011, 2013, 2015, 2017 oraz MŚ’ 2010 i 2018. W Polskiej Lidze Rugby rywalizują dwie nasze drużyny, z których główna regularnie walczy o tytuł Mistrza Polski. Drugi  skład powstał by wszyscy nasi zawodnicy mieli możliwość uczestniczyć rywalizacji turniejowej.

Od wielu lat Klub Four Kings Warszawa jest też niekwestionowanym Mistrzem Polski w formule Low Point (dla zawodników niskopunktowych od 0,5 do 1,5 pkt.) oraz odnosi sukcesy w tej kategorii w Europie. Do największych sukcesów Klubu zalicza się 4-rokrotne Mistrzostwo Polski, 7-miokrotne vice Mistrzostw Polski, 2-krotne zdobycie Pucharu Polski (na 3 razy organizowane). Od 2015 roku regularnie wyjeżdżamy na zawody zagraniczne (2-3 razy w roku) i regularnie zajmujemy w nich miejsca na podium a kilkukrotnie udało się zająć 1 miejsce. Klub Four Kings od wielu lat wyznacza standardy rugby na wózkach w Polsce, wyszkolił największą liczbę zawodników grających w Reprezentacji Polski, sędziów, klasyfikatorów, a od 2019 roku gdy powstał PZRnW w jego władzach zasiada dwóch reprezentantów warszawskiego Klubu. 


Od 2011 roku jesteśmy organizatorem jednego z najbardziej prestiżowych i lubianych turniejów RnW w Europie – „Mazovia Cup” który co rok przyciąga topowe drużyny europejskie. Niestety z powodu pandemii COVID-19 tegoroczna jubileuszowa X edycja została odwołana.
www.mazoviacup.eu 

Od 13 października wspólnie z Klubem „Balian” z Pniew jesteśmy rekordzistami z wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa w długości gry rugby na wózkach – czas 25 godz. 1 min.

Chętnie powitamy na naszych treningach osoby po urazie rdzenia kręgowego chcące spróbować sportowych wrażeń do odbycia jednego treningu, a gwarantujemy, że pozostaniecie z nami na dłużej. Zapraszamy też wolontariuszy chętnych pomóc nam w treningach oraz studentów chcących odbyć praktykę.


Warszawskie Stowarzyszenie Rugby na Wózkach realizowało z nami kampanię w 2020 i 2021 r.

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Logo Fundacji Kulawa Warszawa, Decathlon, Warexpo, Warszawska Kranówka, Four Kings, Legia Warszawa, IKS AWF Warszawa, ATNIS Akademia tenisa niewidomych i słabowidzących, iks konstancin